Başkan Bağlamış Bakanların Kayseri Proğramına Katıldı

Detaya Git Arşiv

BAŞKAN BAĞLAMIŞ WEBİNAR ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Detaya Git Arşiv

Kayseri İli ve İlçeleri Ortak Oda Borsa Basın Toplantısı

Detaya Git Arşiv

Başkan Bağlamış Meclis ve Komisyon Toplantısında

Detaya Git Arşiv

Başkan Bağlamış: Karpuzatan giderse liderlik gider

Detaya Git Arşiv

Hep Birlikte Başaracağız

Detaya Git Arşiv

Başkan Bağlamış TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına Katıldı

Detaya Git Arşiv

KAYSERİ TİCARET BORSASINDAN BiN AİLEYE GIDA YARDIMI

Detaya Git Arşiv
 • 1. BUĞDAY YEMLİK: ED: 1.47 - EY: 1.52

 • 2. ARPA: ED: 1.30 - EY: 1.32

 • 3. MISIR: ED: 1.30 - EY: 1.40

 • 4. UN (50KG): ED: 110.00 - EY: 115.00

 • 5. KEPEK: ED: 1,18 - EY: 1,20

 • 6. AYÇEKİRDEĞİ SİYAH (ÇİN) (YERLİ): ED: 10.00 - EY: 15.00

 • 7. AYÇEKİRDEĞİ BEYAZ (YERLİ): ED: 10,00 - EY: 15.00

 • 8. AYÇEKİRDEĞİ ELEK ALTI: ED: 5,00 - EY: 5.10

 • 9. KABAK ÇEKİRDEĞİ (İTHAL): ED: 14:00 - EY: 18.00

 • 10. KABAK ÇEKİRDEĞİ (YERLİ): ED: 30.00 - EY: 35.00

 • 11. KABAK ÇEKİRDEĞİ ELEK ALTI: ED: 25.00 - EY: 30.00

 • 12. TAVUK YUMURTASI: ED: 0.24 - EY: 0.30

 • 13. SUCUK (KDV Dahil): ED: 52.00 - EY: 65.00

 • 14. PASTIRMA KARAPARÇA (KDV Dahil): ED: 86.00 - EY: 91.80

 • 15. PASTIRMA TAKIM (KDV Dahil): ED: 91.80 - EY: 95.00

 • 16. SÜT İNEK ÇİĞ: ED: 2,70 - EY: 2.80

 • 17. DANA ETİ KARKAS: ED: 34.00 - EY: 34.50

 • 18. SIĞIR ETİ KARKAS (İNEK KARKAS): ED: 31.00 - EY: 31.50

 • 19. KUZU ETİ KARKAS: ED: 47.00 - EY: 48.00

Duyurular

Yerli ve Milli Tohumun Ulaşamadığı Çiftçi Kalmasın


“Yerli ve Milli Tohumun Ulaşamadığı Çiftçi Kalmasın” Projesi kapsamında Bakanlığımız Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) arasında yerli çeşitlerin uygun olduğu bölgeleri belirlemek ve tanıtmak amacıyla demonstrasyon çalışması yapılmıştır.

Çalışma kapsamında özel firmaların ve TAGEM’e bağlı Enstitü Müdürlüklerinin ıslah çalışmaları sonucunda tescil olmuş yerli çeşitlerin 40 ilde çiftçi tarlalarında ekimleri yapılmıştır. 
Ekimi yapılan çeşitlerin kontrol edilebilmesi ve gerekli teknik desteklerin sağlanabilmesi için ekimi yapılan bölgeden sorumlu Enstitü Müdürlüğü koordinatör olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte ürün gelişiminin takibi de il ve ilçe müdürlüklerine verilmiştir. 


İlimizde Bünyan’da yapılan demonstrasyon bölgesinde incelemelerde bulunan İl Müdürümüz Mustafa Şahin “ Gelişme sezonu boyunca ürünün ekiminden hasadına kadar gerekli gözlem ve takipler il ve ilçe müdürlükleri tarafından yapılmış, gerekli teknik destek ise özel firmalar ve Enstitü Müdürlüklerimizdeki uzman araştırmacılar tarafından verilmiştir. İlimizle birlikte 40 ilde düzenlenen demonstrasyon çalışmalarıyla yerli ve milli çeşitler tanıtılarak Türkiye tohumculuğunda yerli ve milli çeşitlerin ekimini arttırmak yönünde büyük bir adım atılmış oldu. İlimizde bulunan tüm çiftçilerimize örnek teşkil etmesini temenni ediyorum” dedi.


Detay

VERBİS’E KAYIT SÜRELERİNİN UZATILMASI HAKKINDA DUYURU (GÜNCEL)


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren Covid-19 virüs salgını nedeniyle bazı işyerlerinin fiziksel olarak kapalı olduğu veya uzaktan / dönüşümlü çalışma modeli uygulandığı, bu nedenle veri sorumlularınca kişisel veri işleme envanteri hazırlama çalışmalarının yapılamadığı ve Veri Sorumluları Siciline (Sicil) kayıt yükümlülüğünün süresinde yerine getirilemediği gerekçesiyle Sicile kayıt sürelerinin uzatılmasına ilişkin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile muhtelif sektör temsilcileri tarafından Kuruma intikal ettirilen taleplerin değerlendirilmesi neticesinde Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 23/06/2020 tarihli ve 2020/482 sayılı Kararı ile;

 • Yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları ile yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen sürenin 30.09.2020 tarihine,
 • Yıllık çalışan sayısı 50’den az ve yıllık mali bilançosu 25 milyon TL’ den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen sürenin 31.03.2021 tarihine,
 • Kamu kurum ve kuruluşu veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen sürenin 31.03.2021 tarihine,

kadar uzatılmasına,

 • Anılan kararın Kurum internet sayfasında duyurulması ve Resmi Gazete’de yayımlanmasına

oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Detay

Çiftçimiz Kaba Yem İhtiyacını Anıza Direkt Ekimle Sağlıyor


Kayseri İl Müdürlüğümüz tarafından Ekim 2019 da çiftçilerimize hibeli olarak dağıtımını yaptığımız Yem Bezelyesi ve Macar Fiği tohumları Talas İlçemiz Çatakdere Mahallesinde Abdullah Odabaşı adlı çiftçimiz tarafından anıza ekim yöntemi ile ekilmiştir. 23.06.2020 tarihinde hasat edilmiş ve Talas İlçe Müdürlüğümüz tarafından tarla günü düzenlenmiştir. Tarla Gününe İl Müdürümüz Mustafa Şahin, Talas Belediyesi Başkan V. Murat İLHAN, TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YILMAZ, Dr. Ali ÜSTÜN, Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürü Resul DUMAN, İlçe Müdürü Murat ÜRKER,  Melikgazi Ziraat Odası Başkanı Mahmut ÇELEBİ, Muhtarlarımız ve Çiftçilerimiz katılmışlardır.

Yapılan hasat sonrası dekara 600-700 kg kuru ot verimi alınmıştır.  Üreticilerimizin kaba yem ihtiyacını karşılamak ve ekim maliyetlerini düşürmek amacıyla yapılan ekim başarılı olmuştur. Ekim yapılan alan çiftçimiz tarafından nadasa bırakılmak amaçlanmış fakat ''Nadas Alanlarının Değerlendirilmesi Projesi'' kapsamında ekiliş yapılmıştır. Ayrıca Yapılan ekim sonrası topraktaki organik madde miktarının arttırılması hedeflenmiştir. Hem anıza ekim hem de yem bitkisi ekilişlerini arttırmak için Bakanlığımız ve İl müdürlüğümüz üreticilerimizi desteklemeye devam edecek ve her zaman çiftçimizin yanında olacaktır.


Detay

Ürün Masaları Haziran Ayı Bültenleri Yayınlandı


Bakanlığımız Ürün Masalarınca saha gözlemleri ile piyasa bilgilerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda üreticilerimizin, sektörün ve diğer paydaşların faydalanması amacıyla hazırlanan Haziran ayı bültenleri yayınlanmıştır.

Bültenlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.Buğday Bülteni

Mercimek Bülteni

Kuru Fasulye Bülteni

Nohut Bülteni

Mısır Bülteni

Patates Bülteni

Soğan Bülteni

Ayçiçeği Bülteni


Detay

KURBAN KESİM VE SATIŞ YERLERİNDE ALINACAK TEDBİRLER


Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kurban kesimi ve satışı yapılacak olan yerlerde alınması gereken tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramında bir gelenek olan tokalaşarak hayvan satış işleminin bu Bayramda olmayacağının altını çizen Bakan Pakdemirli, "Pazarlık esnasında gelenek haline gelen tokalaşma görüntüleri bu bayramda olmayacak. Sosyal mesafe kuralına uymak çok önemli. Bu yüzden bu bayramda tokalaşma olmayacak" dedi.

Kurban satış ve kesim yerlerinde uygun giriş-çıkış kapıları oluşturulacağını söyleyen Bakan Pakdemirli, kurban satış yerinin etrafı sınırlandırılacak ve çadırlar arası mesafe en az 2 metre olacak. Maskesiz girişlere de izin verilmeyecek. Ayrıca girişlerde vatandaşlarımızın el dezenfeksiyonu ve ateş ölçümü işlemleri titizlikle gerçekleştirilecek diye konuştu.

Hayvan satış yerlerine getirilen hayvanların kulak küpesi olmasının da önemine vurgu yapan Bakan Pakdemirli, "Hayvan satış yerlerine kulak küpesi, veteriner sağlık raporu/hayvan pasaportu/nakil belgesi olmayan hayvanlar alınmayacak. Vatandaşlarımız hayvan ise  "HAYSAG" mobil uygulamasından sorgulayabilecekler" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hayvan sayısı hakkında da bilgi verdi. Bakan Pakdemirli: "Kurban Bayramı için 1,2 milyon büyükbaş, 3,5 milyon da küçükbaş hayvan kesim için hazır bekliyor. Geçen yıl da aşağı yukarı 800 bin büyükbaş kesildi 2,7 milyon da küçükbaş kesildi. Yani her yıl aşağı yukarı yüzde 50'i daha fazlasını sektör hazır ediyor. Bu konuda vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirmeleri konusunda herhangi bir endişeleri olmasın."


Detay

VERBİS’E KAYIT SÜRESİNİN UZATILMASI HAKKINDA DUYURU (HATIRLATMA)


Haberin detayı için tıklayınız.

 


Detay

Yetenek Kapısı İşveren Klavuzu Hakkında


T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile TOBB işbirliği çerçevesinde üyelerimizin hizmeterine ücretsiz olarak sunulmuştur.

Yetenek kapısı için tıklayınız.


Detay

İhracatta Müşteri Bulma ve Pazar Araştırma Eğitimi
Uluslararası Pazarlamanın tüm süreçlerinin derinlemesine analiz edilerek inceleneceği İhracatta Müşteri Bulma ve Uluslararası Pazar Araştırma Eğitimi, firmasını yurtdışı pazarlarda temsil etmek isteyen kişilere yönelik olarak düzenlenmiştir.

Bu eğitim sonunda katılımcıların dış ticarette üst seviye yetkinliğe ulaştıracak bilgi, birikim ve tecrübeye ulaşmaları hedeflenmektedir.


Zomm Katılım Linki: httpss://veduboxsystem.zoom.us/j/4438183492?pwd=aThCTklpQlN6ZU9kaUlPcVlDQ3NwQT09

Meeting Id:443 818 3492
Password : 3366888
Whatsapp grubumuza katılmak için tıklayınız.

Ön kayıt için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 


Detay

BaşkanHABERLER


Etkinlikler

Etkinlik Takvimi

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram