Başkan Bağlamış Meclis ve Komisyon Toplantısında

Detaya Git Arşiv

Başkan Bağlamış: Karpuzatan giderse liderlik gider

Detaya Git Arşiv

Hep Birlikte Başaracağız

Detaya Git Arşiv

Başkan Bağlamış TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına Katıldı

Detaya Git Arşiv

KAYSERİ TİCARET BORSASINDAN BiN AİLEYE GIDA YARDIMI

Detaya Git Arşiv

Hükümet 100 milyar liralık "EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI" paketi açıkladı

Detaya Git Arşiv

HİZMET BİNAMIZDA TEDBİR AMAÇLI İLAÇLAMA YAPILDI

Detaya Git Arşiv

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI YAPAN FİRMALARA CEZA GELECEK

Detaya Git Arşiv
 • 1. BUĞDAY YEMLİK: ED: 1.47 - EY: 1.52

 • 2. ARPA: ED: 1.29 - EY: 1.30

 • 3. MISIR: ED: 1.33 - EY: 1.43

 • 4. UN (50KG): ED: 110.00 - EY: 115.00

 • 5. KEPEK: ED: 1,15 - EY: 1,16

 • 6. AYÇEKİRDEĞİ SİYAH (ÇİN) (YERLİ): ED: 12.00 - EY: 15.00

 • 7. AYÇEKİRDEĞİ BEYAZ (YERLİ): ED: 10,00 - EY: 15.00

 • 8. AYÇEKİRDEĞİ ELEK ALTI: ED: 5,00 - EY: 5.10

 • 9. KABAK ÇEKİRDEĞİ (İTHAL): ED: 14:00 - EY: 18.00

 • 10. KABAK ÇEKİRDEĞİ (YERLİ): ED: 25.00 - EY: 35.00

 • 11. KABAK ÇEKİRDEĞİ ELEK ALTI: ED: 21.00 - EY: 28.00

 • 12. TAVUK YUMURTASI: ED: 0.28 - EY: 0.35

 • 13. SUCUK (KDV Dahil): ED: 54.00 - EY: 65.00

 • 14. PASTIRMA KARAPARÇA (KDV Dahil): ED: 84.50 - EY: 91.50

 • 15. PASTIRMA TAKIM (KDV Dahil): ED: 92.00 - EY: 97.00

 • 16. SÜT İNEK ÇİĞ: ED: 2,70 - EY: 2.80

 • 17. DANA ETİ KARKAS: ED: 35.50 - EY: 36.00

 • 18. SIĞIR ETİ KARKAS (İNEK KARKAS): ED: 31.00 - EY: 32.00

 • 19. KUZU ETİ KARKAS: ED: 48.00 - EY: 49.00

 • 20. TURİB ACENTESİDİR:

Duyurular

Odalar Ortak Toplantısı Hakkında


Değerli Üyelerimiz
Mesleki konularda görüş oluşturmak ve pandemi sürecinin ekonomi üzerindeki etkilerini istişare etmek üzere TOBB Başkanımız Sayın M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımı ile gerçekleşecek Odalar Ortak Toplantısı 02.06.2020 Salı günü saat 16:00'da video konferans yöntemiyle (ZOOM) düzenlecek olup katılmanız rica olunur.


Detay

81 İl Valiliğine 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi


65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız 31 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında, 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler ise 03 Haziran Çarşamba ve 05 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.
 
Genelgede, tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş ve altı gençlerin sokağa çıkmalarının kısıtlandığı hatırlatıldı.
 
Diğer yandan, koronavirüs ile mücadelede kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısında 18-20 yaş aralığındaki gençler için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız ile 0-18 yaş aralığındaki gençlerin ve çocukların belirlenen günlerde kısıtlamadan muaf tutulması, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların SGK veya vergi kaydı olanlardan çalışma, ticaret ve iş hayatı içinde faaaliyetlerini yürütmek üzere sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması hususları değerlendirildiği belirtildi.
 
Yapılan değerlendirmeler neticesinde;
 

 1.  Daha önce genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız arasında işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.
 2. Daha önce genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması getirilen gençlerden 31.12.2002 tarihinden önce doğmuş olanlar (18-20 yaş arasındaki gençler) için sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. 
 3. Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençlerin ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek. 
 4.   65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar için;
31.05.2020 Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında,
 • 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için;
03.06.2020 Çarşamba ve 05.06.2020 Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. 
 
Söz konusu sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.


Detay

Ürün Masaları Mayıs Ayı Bülteni Yayınlandı


Bakanlığımız Ürün Masalarınca saha gözlemleri ile piyasa bilgilerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda üreticilerimizin, sektörün ve diğer paydaşların faydalanması amacıyla hazırlanan Mayıs ayı bültenleri yayınlanmıştır.

Bültenlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Buğday Bülteni

Patates Bülteni

Soğan Bülteni

Mısır Bülteni

Pamuk Bülteni

Kuru Fasulye Bülteni

Mercimek Büteni

Nohut Bülteni

Ayçiçeği Bülteni


Detay

Çalışma Saatleri Hakkında


Değerli Üyelerimiz,

Çalışma saatlerimiz 27.05.2020  Çarşamba gününden itibaren 08:30-17:30 olarak güncellenerek sizlere hizmet vermeye devam edecektir.
Bilgilerinize sunarız.


Detay

Tarımsal Yenilikleri Çiftçilerimizle Buluşturmaya Devam Ediyoruz


                                          ​Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Araştırma Enstitü Müdürlükleri tarafından tescil edilen yeni çeşitlerin "Yerli ve Milli Tohumlarımızın Ulaşmadığı Çiftçi Kalmasın" sloganından hareketle gerçekleştirilen çalışmalara ek olarak, İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda;  Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nce tescil edilen "Türkmen" çerezlik kabak çekirdeği, "Çiftçi" çemeni ve "Sultan-1" yeşil mercimek çeşitlerinin demonstrasyonları, Develi ilçesinde konusunda uzman personelimiz denetiminde kurulmuştur.

Nüfusun gün geçtikçe arttığı ve tarımın iklime bağlı koşullarda şekil aldığı tarım sektöründe, çiftçimizin rekabette ayakta kalabilmesi için tarımsal yeniliklere açık olmasının ve gelişen teknolojiyi takip etmesinin önemi büyüktür. Her üretimde sertifikalı, yüksek verimli, kaliteli, hastalıklara dayanıklı yeni çeşitleri tanımasının önemi çiftçilerimize anlatılarak; çemen, kabak çekirdeği ve yeşil mercimek ekimleri tamamlandı.


Detay

Sokağa Çıkma Yasağı Kapsamında (Bayram Tatili)


⚠ ⚠️⚠ ⚠️81 İlde 22 Mayıs 24.00 ile 26 Mayıs 24.00 saatleri arasında uygulanacak olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması kapsamında,
Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar,
İstisna Kapsamında Olan Kişiler ⬇️⬇️

Haberin devamı için tıklayınız.


Detay

Sokağa Çıkma Yasağı Kapsamında (15-19 Mayıs)


Sayın Üyemiz;
15.05.2020 tarihi saat 24:00 ile 19.05.2020 tarihi saat 24:00 arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere ilimiz sınırları içerisindebulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır.
Açık olacak işyeri , işletme , kurumlar ve istisna kapsamında olan kişiler ekte belirtilmiştir.


Detay

SÜT ÜRETİCİLERİNE BU YIL YAPILACAK ÇİĞ SÜT DESTEĞİNE İLİŞKİN ESASLAR BELİRLENDİ


Süt üreticilerine bu yıl sağlanacak çiğ süt desteği ve süt piyasasının düzenlenmesine ilişkin hususlar belli oldu.

2020 Yılında Yapılacak Çiğ Süt Desteği ve Süt Piyasasının Düzenlenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararla çiğ süt üretiminde sürdürülebilirlik ve üretici fiyatlarında istikrar amaçlanırken, bu yıl uygulanacak çiğ süt desteği ve süt piyasasının düzenlenmesine ilişkin hususlar da belirlendi.

Buna göre, üretmiş olduğu çiğ sütü, süt işletme tesisine satan, birlik ve kooperatif gibi üretici örgütüne üye olan yetiştiricilere, manda, inek, koyun ve keçi sütü ile soğutulmuş inek sütüne, üretici örgütleri kanalıyla pazarlanan soğutulmuş inek sütüne, Tarım ve Orman Bakanlığının belirleyeceği dönemler ve birim fiyatlar üzerinden destekleme ödemesi yapılacak.

Üretmiş olduğu çiğ sütü, süt piyasasının düzenlenmesi uygulaması kapsamında, üretici örgütleri aracılığıyla süt ürününe çevirterek Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürlüğüne satan üreticiler çiğ süt desteklemesinden yararlanabilecek.

Ari işletme belgeli süt üreten işletmeler, çiğ sütlerini, ürünün arzı, satışı bulunan işletme kayıt belgesine sahip ve Bakanlık Süt Kayıt Sistemi'ne (BSKS) kayıtlı yerel perakendecilere, işletme kayıt belgesine sahip BSKS'ye kayıtlı süt dolum tesislerine fatura veya müstahsil makbuzu karşılığında satmaları şartıyla çiğ süt desteklemesinden yararlandırılacak.

2 YIL DEVAM ETTİRİLECEK

Süt piyasasının düzenlenmesi uygulamasında, ESK tarafından yapılan alım ve satım arasında oluşacak fark, hayvancılık destekleme bütçesinden karşılanacak. Süt piyasasının düzenlenmesine ilişkin uygulama 2 yıl devam ettirilecek.

YAPILACAK KESİNTİ ORANLARI

Merkez birliğini kurmuş ıslah amaçlı yetiştirici birlikleri ve üretici birlikleri veya tarımsal amaçlı kooperatif üyelerinin hak ettikleri desteklerden, belirlenen oranlarda çiftçi örgütlerini güçlendirme adı altında sistem üzerinden kesinti yapılacak. Kalan miktar yetiştirici ve üreticilerin hesabına ödenecek.

Bu yıldan kalan ödemeler 2021 yılı bütçesinde hayvancılık desteklemeleri için ayrılacak ödenekten yapılacak.

Kararda belirlenen hükümlere uymayanlar, gerçeğe aykırı beyanda bulunan ve belge ibraz edenlerle kamu kurum ve kuruluşları, çiğ süt desteği ödemelerinden yararlanamayacak.


Detay

BaşkanHABERLER


Etkinlikler

Etkinlik Takvimi

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram