_

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış'tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı


Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle tüm kadınların gününü kutladı.

Başkan Bağlamış, Ülkemizde farklı alanlarda ve her platformda toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçilmesi için yeni politikalar üretilmesine katkı sağlamaya yönelik ortak bir vizyon oluşturulmalıdır.

Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, kadına yönelik şiddet ve benzeri, insan onurunu zedeleyen her türlü haksızlığa hep birlikte dur demeliyiz. Kadının toplumdaki rolü, Devletlerin gelişmişlik düzeylerinin en önemli göstergelerinden biridir. 

Bu açıdan Mart ayı, dünyada kadınların yaşadıkları zorlukların enine boyuna tartışılmasına vesile olması bakımından önemlidir. Bizler, cennetin anaların ayakları altında olduğuna inanan, kendisine yapılmasını istemediğini bir başkasına da yapmamayı tavsiye eden bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bu anlayışla sahip çıktığımız, bu değerleri fiiliyata geçirdiğimiz sürece, kadınlarımız hayatın her alanında hakları olan o müstesna yeri alacaklardır.

Bu özel günde, kadınların toplumun her alanında tam ve eşit imkanlarla katılımları idealine olan inancımı vurguluyor ve kadınlarımızı daha güçlü ve üretken kılma yolundaki adımlarımızın devam etmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu vesileyle, Borsamızın kadın mensuplarının, erkek mensuplarımızın eşlerinin, şehitlerimizin anne ve eşlerinin ve tüm dünyadaki kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en samimi duygularımla kutluyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel