_

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI YAPAN FİRMALARA CEZA GELECEK


Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, yeni tip korona virüsü ( Kovid-19 ) ile ilgili gelişmelerin ardından bazı ürünlerin fiyatlarında görülen artışlara karşı aldıkları tedbirler konusunda bilgi verdi.

Başkan Bağlamış, aldıkları tedbirlerle ilgili olarak şunları söyledi. " Kayseri Ticaret Borsası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağız. Haksız fiyat artışı yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki ; Vatandaşımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.

Özellikle gıda, dezenfektan ve hijyen ürünlerinde bazı firmaların fahiş fiyatlar uyguladıklarını belirten Başkan Bağlamış ; Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreci fırsata çevirmek isteyen firmaları takibe almış bulunmaktayız.
Borsamıza üye firmalar böyle bir yanlış işe girişirlerse, hemen gerekli tespitleri yapıp, disiplin cezalarını tavizsiz uygulamaktan çekinmeyiz. Vatandaşımızın sağlığı ve menfati her şeyden önce gelir
. İfadelerini kullandı.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel