_

İlimizde Dijital Tarım Pazarı Eğitimleri Başladı


​Tarımsal ürünleri üreten, alımını yapan ve tüketiciye ulaştırılmasını sağlayan tüm tarım sektörü paydaşlarını dijital ortamda buluşturmayı amaçlayan dijital tarım pazarı, 29 Nisan 2020 tarihinde Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ'nin tanıtımları ile faaliyete geçmiştir.

 Dijital Tarım Pazarı Sistemi, sektör paydaşları tarafından bütün bileşenleri ile aktif olarak kullanılmaya başlandığında; üretim, nakliye ve pazarlama maliyetlerinde düşüş, ürünlerin değer fiyattan satılması, fiyat istikrarı, arz-talep dengesinin sağlanması ve açığa üretimin minimum seviyelere indirgenerek üretim planlaması gerçekleşecektir. Tüm bu faydalarının yanı sıra finansman maliyetlerinin düşmesi, ürün satışlarındaki belirsizliğin ortadan kalkması, daha kaliteli ve yüksek seviyede tüketici memnuniyeti, ülke ihtiyaçlarının karşılanarak ihracat odaklı üretim, sağlam ve rekabetçi bir sektör yapısının oluşmasına da büyük katkılar sağlanacaktır.

İl Müdürlüğümüzce DİTAP' (Dijital Tarım Pazarı) nın tanıtımı, sisteme katılımın teşvik edilerek, katılımın en üst seviyede sağlanması ve sektör paydaşları tarafından benimsenmesi amacıyla il genelinde eğitim toplantıları, seminer ve sektör paydaşı kişi/kurum ziyaretleri planlanmıştır. Bu amaçla 15 Haziran 2020 tarihinde ilkini gerçekleştirmiş olduğumuz İl Müdürlüğümüz toplantı salonundaki eğitim toplantısına, başta İl Müdürümüz Mustafa ŞAHİN olmak üzere, Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinatörü Abdülkadir GÜNEŞ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Funda KILIÇ ve konu uzmanı personel, Kocasinan İlçe Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisleri, Kocasinan ilçesi mahalle muhtarları ve çiftçilerimiz katılmıştır. Sistemin benimsenmesi ve katılımın yaygınlaştırılması amacıyla il genelinde planlanan eğitim toplantısı, seminer ve sektördeki kişi/kurum ziyareti faaliyetlerine devam edilecektir

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel