_

BAŞKAN BAĞLAMIŞTAN TAN “GAZİLER GÜNÜ” MESAJI


19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Aziz milletimiz, tarih boyunca vatan ve istikbal uğruna canını ortaya koymuş, bu şanlı yolda ya şehadete ermiş ya da zaferlerin nişanesini ömrü boyunca taşıyarak gazi olmuştur ifadelerini kullandı.
Başkan Bağlamış mesajında şu görüşlere yer verdi.
Şehitlik ve Gazilik mertebeleri, hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar kıymetlidir. Ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri de minnet ve şükranla anıyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Gazilik’ ünvanıyla onurlandırıldığı ifade eden Başkan Bağlamış, , “Sakarya  Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı’ verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır.
Aynı inançla şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerini korumak, ay yıldızlı bayrağı ilelebet dalgalandırmak için var gücümüzle çalışmalıyız.
Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel