_

Kayseri Hayvancılığında Bir İlk: “Gebe Düve İhracatı”


​İl Müdürümüz Mustafa ŞAHİN, ilimiz Kocasinan ilçesi Buğdaylı Mahallesi'nde gebe düve üretimi yapan hayvancılık işletmesini ziyaret ederek, işletmenin faaliyetleri hakkında bilgi alıp, incelemelerde bulundu.

Uzun yıllardır hem kendi işletmelerinde üretim yapıp, hem de ari işletmelerden temin etmek suretiyle gebe düve tedariki sağlayan işletme, ilimizde ilk kez bu alanda ihracat yapmak için müdürlüğümüze müracaat etmiştir. İlçe müdürlüğümüz tarafından yapılan denetlemelerde işletme koşulları uygun bulunmuş olup, karantina süreci başlatılmıştır.

Hayvancılık işletmesini ziyaret eden İl Müdürümüz Mustafa ŞAHİN burada yaptığı açıklamada; "Hayvancılığa yıllar önce bir proje kapsamında devlet tarafından verilen 3 adet düve ile başlayan ve bugün yurt dışına ihracat yapacak seviyeye gelen bu aile işletmemizi sağladıkları başarıdan dolayı kutluyorum. İlimizde ilk defa gerçekleşecek ve ilk etapta Irak'a sevk edilecek olan işletmemize ait gebe düvelerin ihracatı, ilimiz ve ülke hayvancılığı açısından geleceğe dair önemli potansiyel taşıyan büyük bir gelişmedir."  dedi.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel