_

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Başvurular Başladı


2006 yılından bu yana sürdürülen ve 2020 yılında tamamlanması planlanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, Temmuz 2020 de yayınlanan 2800 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı çerçevesinde 5 yıl daha uygulanacak olup 2025 yılına kadar devam edecektir. Ülkemizde yer alan tüm iller için farklı konularda destekleme konuları içeren destekleme ile yatırımcılara geri ödememek üzere hibe verilmektedir. Bakanlığımız tarafından verilen hibeler sayesinde, tarım konusunda vatandaşların desteklenmesi adına önemli adımlar atılmaktadır. Yatırımlara yüksek oranda katkı sağlanması nedeni ile fırsat olarak değerlendirilmelidir

 • Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, (Bitkisel Ürünler, Hayvansal Ürünler, Tıbbi Aromatik Ürünler, Çelik Silo, Soğuk Hava Deposu)
 • Proje Kapsamında Yer Alan Tesislerde Kullanılmak Üzere Enerji Üretim Tesisleri (Biyogaz, Güneş, Jeotermal)
 • Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yapılmasına Yönelik Yatırımlar (Deniz, İç Su Yetiştiriciliği)
 • Hayvansal Ve Bitkisel Orijinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi Ve Depolanması Yatırımları,
 • Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar, konularında KDV hariç hazırlanan yatırım başvurularına % 50 hibe desteği verilmektedir.

  Program ile ilgilenen gerçek ve tüzel kişiler başvurularını 06.03.2021 tarihine kadar www.tarimorman.gov.tr (https://edys. tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx) internet adresinden yapmaları gerekmektedir.

  Başvuru için tebliğ ve uygulama esasları dökümanlarına  başvuru adresindeki mevzuat bölümünden ulaşılabilir.

  Detaylı Bilgi;

   Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan "TARYAT- Yatırımcı Danışma Birimi"  ve İl Proje Yürütme Biriminden direkt veya

  0352 3382144 / 2160 -2201-2171 nolu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel