_

Laboratuvar Hakkında


KAYSERİ TİCARET BORSASI LABORATUVARI

Kayseri Ticaret Borsasının bünyesinde 2018 yılında yeniden faaliyet geçirilen laboratuvarımız gıda ve toprak analizlerinde uzman kadrosu ile Bakanlık onaylı olarak çalışmaya devam etmektedir. 2023 yılında ise sulama suyu analizlerinde yetki alarak çalışmalarımıza başladık.

Gıda laboratuvarımızda buğday ununun, ekmeğin, tahıl ve tahıl ürünlerinin ekonomik değerinin veya çeşit özelliklerinin belirlenmesi amacıyla fiziksel ve kimyasal analizler yapılmaktadır. Bakanlık onaylı çalıştığımız laboratuvarımızda Gıda Mühendislerimizin yaptığı analizlerden elde edilen kalite parametreleri; ilgili ürünlerin tekniğine uygun, hijyenik şekilde, üretim, depolama, taşıma ve pazarlanmasını sağlamaktadır.

Toprak Laboratuvarımızda bitkisel üretimde amaçlanan verim ve kaliteye ulaşabilmek için çiftçilerimizin kullandığı gübrelemeye gübre tavsiyesinin verildiği temel verimlilik analizleri yapılmaktadır. Ziraat Mühendisleri tarafından gerçekleştirilen bu analizler doğrultusunda toprağın yapısı ve içerdiği makro elementler öğrenilmekte; çiftçinin ekeceği ürün desenine göre ihtiyacı olan gübre tavsiye edilmektedir. Bu sayede yanlış gübre kullanımının önüne geçilmekte ve bilinçli üretim ile kaliteli ürün elde edilmesini sağlanabilir. Su analiz laboratuvarımızda ise sulama suyu analizleri kapsamı alarak doğru ürün elde etmek toprağın yapısını doğru ve kontrollü şekilde yönetmek amacıyla bu kapsamda analizlerimizi devam ettirmekteyiz.İlgili Dökümanlar

DÖKÜMAN ADI DÖKÜMAN AÇIKLAMA DÖKÜMAN TARİH
KAYSERİ TİCARET BORSASI LABORATUVARI bülten

05.01.2021
Laboratuvar Tanıtım

05.01.2021

İlgili Dökümanlar

laboratuvar_tanıtım

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel