_

Su Ürünleri Av Yasağı 1 Nisan İtibariyle Başlıyor.


5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ve 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı Düzenleyen Tebliğlere göre; İç sularımızda Sazan, Kadife, Şiraz, Sudak, Tatlı Su Levreği, Yayın, Karabalık ve Yılan Balığı türlerinin avlanmaları 1 Nisan-1 Temmuz tarihleri arasında yasaktır.

1 Temmuz' a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yapılacak olan denetimlerde, yasak türleri avladığı tespit edilen amatör balıkçılara; 545 ₺ idari para cezası ve yasaklı ürüne el koyma işlemi, ticari balıkçılara ise; 1.854 ₺ idari para cezası, yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacaktır. Ayrıca 1 Temmuz 2021 tarihine kadar balıkçı teknelerinin karaya çekilmesi, gerek teknelerde gerekse kıyıda av araç gereçlerinin bulunmaması gerekmektedir.

Tüm balıkçılarımızın av yasaklarına uymaları gerekmekte olup, su ürünleri avcılığı konusunda bilinçli ve duyarlı vatandaşlarımızın, gördükleri yasak avcılık faaliyetlerini İl/İlçe Müdürlüklerimize, Jandarmaya, Emniyet ve ya Zabıta ekiplerine bildirmeleri su ürünlerinin sürdürülebilirliği açısından büyük önem arz etmektedir.

 Av yasağının başlaması ile birlikte yasaktan önce avlanılan balıkların en geç üç gün içerisinde İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine stok tespitinin yaptırılmasını takiben satışı yapılabilecektir. Tespiti yapılmayan ürünlerin nakline ve pazarlanmasına izin verilmeyecek ve ilgililer hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Stok tespiti yaptırılan balıkların satışında 'stok tespit belgesi' bulundurulmalı ve bu balıkların 7 gün içinde satışının gerçekleştirilmesi veya işlenmesi gerekmektedir.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel