_

ORAN’DAN KAYSERİ TİCARET BORSASINA BİR MİLYON’LUK HİBE DESTEK


Kayseri Ticaret Borsası ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Mali Destek programı kapsamında protokol imzaladı.
İmza protokolünü ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve Kayseri Ticaret Borsası Genel Sekreteri Burak Yıldırım imzaladı.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme projesi olarak 1 Milyon TL hibe almaya hak kazanan Kayseri Ticaret Borsası, Karpuzatan bölgesine Et ve Et Ürünleri Araştırma-Geliştirme İstasyonu kuracak.
Bir Milyon 600 Bin TL maliyete gerçekleşecek projeye 2021 yılı Haziran ayında başlanması bekleniyor.
Kayseri Ticaret Borsası’nın Karpuzatan Bölgesinde faaliyet gösteren firmaları hedef grup olarak seçtiği ve bu sebeple bölgede kurulacak olan laboratuvarda, Et ve Et Ürünlerinde faaliyet gösteren tüm firmaların yararlanabileceği bir araştırma geliştirme istasyonu olarak hizmet verecek.
Proje tamamlandığında; firmalar ürünlerinde kalite analizleri , yeni ürün denemeleri ve tadım ile ürün geliştirme konusunda eğitim- danışmanlık imkanlarına sahip olacaklardır.
Araştırma - Geliştirme merkezi ile analiz imkanı bulan üreticilerimiz tüketici beklentisini karşılayabilecek ve kaliteli ürün üretimi sayesinde üretim girdi maliyetlerinin düzenlenmesiyle kaynak verimliliğini arttırılacaktır.
Bu çalışmalarının yapılmasıyla firmaların satış rakamlarında artış , farklı iç pazarlarda yer edinebilme şansı , rekabet edilebilirlik düzeylerinde gelişme beklenmektedir.
TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
#kayseriticaretborsası
#ortaanadolukalkınmaajansı

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel