_

Kırsal Kalkınma İle İlimize 63 Milyon Liralık Yatırım


Bakanlığımızın Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Programı Kapsamında ilimizde tarımsal üretim konusunda yatırım yapmayı planlayan 52 yatırımcıya, Hayvansal Üretim, Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Soğuk Hava Deposu, işletmelerin enerji ihtiyacını karşılamak üzere Yenilenebilir Enerji Üretimi ile mevcut işletmelerin modernizasyonu konularında yapacakları toplam tutarı yaklaşık 63 milyon lira olan yatırım için 31 milyon lira hibe desteği verilecek.

Bakanlığımızın KKDP kapsamında yapmış olduğu destek programına başvuru yapan yatırımcıların başvuruları değerlendirilmiş ve 52 yatırımcının başvurusu desteklenmeye uygun bulunmuştur.

Bakanlığımız tarafından desteklenen projelerin açıklanması ile ilgili olarak konuşan İl Müdürü Mustafa ŞAHİN " Kırsalın kalkınması ülkenin kalkınması demektir şiarı ile kırsalda üretimin modernleşmesinin tarımsal üretime katkısının yanı sıra istihdama da büyük ölçüde katkısı olmaktadır. KKDP kapsamında 2021-2025 yılları arasında yapılması planlanan desteklemenin ilkini bu yıl gerçekleştiriyor ve ilimiz için 63 milyonluk liralık yatırımı kazandıracağımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Yapılacak olan yatırımların ilimiz ve ülkemiz tarımı için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.  

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel