_

Yeni Üretim Teknikleri İle Üreticilerimizin En Doğru Yatırımı Yapmaları İçin Yönlendiriyoruz


​İlimiz Kocasinan İlçesi Cırgalan Mahallesinde  uzun süredir çilek üretimi yapan Üreticimiz Haşmet SÖNMEZ ve kızı Ziraat Teknikeri Saniye ÖNEY'in bahçesini Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz YILDIRIM ile birlikte ziyaret eden il Müdürümüz Mustafa ŞAHİN, üreticimizin topraksız tarım yöntemiyle kokopitte (Hindistan cevizi kabuğu) çilek üretimi uygulamasını bitki gelişimini ve meyve verimini yerinde inceledi.  

Şahin üretici ile yaptığı sohbette; yeni üretim teknikleri, tür ve çeşitler ile sürekli yenilik gerektiren uygulamaların önem arz ettiği tarım sektöründe gerek vatandaşımızın yerinde kapasitesine göre en doğru yatırımı yapması,  gerekse başarılı üreticilerimizin doğru uygulamalarının halkımıza tanıtılmasının önemine vurgu yaptı.

              

Ardından yurt dışında ve diğer illerde başarı ile üretilen ancak ilimizde tanınırlığı daha az olan yeşil fasulye çeşidinin İlimizdeki üreticilerimize tanıtımını yapmak amacıyla kurumumuzca tohum tedariği sağlanan Cırgalan Mahallesindeki üreticimiz Ömer Faruk SEVER'in bahçesi ziyaret edildi.

Üreticimiz bahçesinde dönem dönem yapılan kontrol ve fenolojik gözlemlerin olumlu seyri neticesinde hasada gelen ürünleri yerinde inceleyen İl Müdürümüz Üreticiden bilgi aldı. Üreticimiz daha önce tanımadıkları bu çeşidin hem ürün görselliği hem lezzet itibariyle beklentilerinin üzerinde olduğunu belirtti ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelinin kendilerini sürekli ziyaret ederek tavsiyelerde bulunduğundan dolayı teşekkür etti.

 

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel