_

İlimizdeki Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine 3 Milyon 614 Bin TL Hibe


Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği'ne (Tebliğ No: 2021/21)" göre 01-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Müdürlüğümüze yapılan başvurular Bakanlığımız tarafından değerlendirilmiş ve 95 adet başvurumuz desteklenmeye uygun bulunmuştur.

Yapılacak olan hibe desteklemesi hakkında bilgi veren İl Müdürümüz Mustafa ŞAHİN; büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine toplam proje tutarı yaklaşık 7 milyon 300 bin TL olan 95 adet proje için 3 milyon 614 bin TL hibe verileceğini açıkladı.

İl Müdürümüz Mustafa ŞAHİN destekleme konusunda yaptığı açıklamada; "Projede yer alan makine, alet ve ekipman alımı yatırımı konusunda, yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşınma ünitesi, otomatik suluk için destek verilmektedir. Üreticilerimiz tarafından alınacak olan makine ve ekipman ile büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapıları geliştirilerek, hayvansal üretimde verimlilik ile kalite arttırılacak ve modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesine katkı sağlayacaktır. Bakanlığımız tarafından desteklenen hayvancılık projelerinin ilimiz tarımına ve yatırımcılarımıza hayırlı olmasını temenni ederim." dedi.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel