_

BORSAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE KAYSERİ İLİ SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Borsamız ev sahipliğinde Kayseri İli genişletilmiş sektör toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin ve İlimizde faaliyet gösteren Birlik temsilcileri katıldılar.
Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştirirken Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış şöyle konuştu.
“ Öncelikle buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Memduh Büyükkılıç a hayvancılığı desteklemek amacıyla hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın su faturalarının yüzde 50’sinin Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması konusunda ki desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Bugün tarım ve hayvancılık denildiğin de en önemli sorunumuz biliyorsunuz ki girdi maliyetlerimiz, mazot, gübre, yem, elektrik ve işçilik giderlerimiz önemli oranda arttı.
Bu fiyatlarda ki artışın sebebinin de üretici olduğu gibi yanlış bir algı oluşmaktadır
Öte yandan hem üretici hem de tüketici enflasyonundaki artış tüm kesimleri mağdur etmektedir.
İşin daha da kötüsü, bu süreç önümüzdeki döneme dair belirsizlik ve kırılganlıkları da artırıyor.
Zira bazı çiftçiler daha az gübre gerektiren ürünlere kayarken, bazıları da ya hiç ya da minimum seviyede gübre kullanmayı tercih ediyor. Bu durum, yeni sezona dair rekoltede düşüş ve gıda fiyatlarında artışın öncü habercisi olarak yorumlanıyor.
Tarım Kredi Kooperatiflerimizin kimyevi gübrede yapmış olduğu yüzde otuzluk indirimini ve hükümetimizin yapmış olduğu Temel gıda maddelerinde ki KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini önemsiyor ve sektörümüz için sevindirici bulmakla birlikte diğer girdi maliyetleri ile ilgili de Bakanlığımızdan acil bir şekilde adım atılmasını bekliyoruz.
Biz Kayseri Ticaret Borsası olarak her zaman üzerimize düşen ne varsa elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu bildirmek istiyoruz ve özellikle biliyorsunuz ki biz sadece sorunları dile getirmiyor çözümlerde sunuyoruz.
Bu kapsamda Gerek siyasilerimiz gerek bürokratlarımız gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızla sürekli temas halindeyiz.
Son dönemde ekonomide olumlu gelişmeler oldu, ancak ekonomideki canlanma henüz istenilen noktada değildir.
Türkiye’nin temellerinin sağlam olduğunu biliyoruz. Son 25 senede, iç ve dış kaynaklı, çeşitli kriz ve çalkantıyı atlattık. Hepsinin de üstesinden geldik ve yola devam ettik.
Bu sıkıntılı günleri aşmak için, tüm sektörlerle el ele vermemiz gerekiyor. Çünkü biliyoruz ki Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır, hepimiz Türkiye için varız üretmeye devam edeceğiz.
Sayın İl Tarım Orman müdürümüz Mustafa Şahin Beye huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum,
Kendisinin Kayseri Tarımı adına gecesini gündüzüne kattığına bizzat şahidim, şahsım, kurumum ve üreticilerimiz adına kendisine şükranlarımı sunuyorum.
Sözlerime burada son verirken, sektör toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum”.

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel