_

İMALAT SANAYİ FİNANSMAN DESTEK PROGRAMI BİLGİ NOTU


Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından “ İmalat Sanayi Finansman Destek Programı” 9 Haziran 2022 tarihinde ilan edilmiştir.

İmalat sanayi finansman destek programına TR72 Bölgesi İmalat Sanayinde Faaliyet Gösteren KOBİ’ler

ve TR72 Bölgesi’nde bu program kapsamında stratejik olarak belirlenen sektörlerde imalat yapan, kar amacı gütmeyen kurum/kuruluş iştirakleri başvurabilmektedir.

Program öncelikleri, TR72 Bölgesi imalat sanayindeki üretici firmaların verimliliğinin, üretim teknolojisinin geliştirilmesi, firmaların yeşil mutabakata uyumlarının hızlandırılması ve dijital dönüşüm düzeyinin artırılmasıdır.

Proje başvurularında ürün teknoloji seviyesi, genç istihdamı ve KOBİ sınıflandırması gibi kriterler avantaj sağlayacaktır.

 

Proje başvurularında talep edilecek, kredilendirilebilir proje bütçeleri; orta-düşük / düşük teknoloji ürün içeren projeler için 250.000 TL-2.500.000 TL aralığında, yüksek / orta-yüksek teknoloji sınıfındaki projeler için 500.000TL-3.500.000 TL aralığında olacaktır. Toplam kar payı ödemesi için ajans tarafından kullandırılacak miktar 25 milyon TL’dir. Firmalar kullanacakları kredilerin geri ödemelerini sözleşmede belirlenen kar payı oranına bağlı olarak belirlenen takvime göre bankaya yapacaklardır. Yapılan ödemelerin kar payı giderlerinin tamamı Ajans tarafından karşılanacaktır.

Proje uygulama süresi maksimum 6 ay, anapara geri ödeme süresi ise 24 ay olacaktır. Programa başvurular 9 Haziran 2022 tarihinde açılacak olup 25 Temmuz 2022 tarihinde sonlanacaktır.

Programın tanıtımı, Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kayseri Ticaret Odası Başkanımızın teşrifleriyle 13 Haziran 2022 Pazartesi Saat:17.30 ‘da Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonunda yapılacak olup programa katılımınızdan memnuniyet duyarız.


                                

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel