_

Et ve Et Ürünleri Ar-Ge Merkezi


ET VE ET ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ

Kayseri Ticaret Borsası olarak Et ve Et Ürünlerinde faaliyet gösteren tüm firmaların yararlanabileceği bir araştırma geliştirme istasyonu ilimize kazandırmış bulunmaktayız. İç Anadolu bölgesinde Et ve Et ürünleri alanında faaliyet gösteren ilk ve tek Ar-Ge laboratuvarı olarak uzman kadromuz ve yeni nesil teknolojik cihazlarımız ile çalışmalarımıza başladık.

Bu sayede firmaları Et ve et ürünlerinde kalite takibinde önemli rolü olan fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik, duyusal analizlerini laboratuvarımızda yaptırabilmektedirler. Ayrıca üretim ve tüketim sektörünün en temel ihtiyacı olarak görülen araştırma geliştirme konusunda da eğitim- danışmanlık imkanlarına sahip olacaklar ve yeni ürün denemelerinin analiz ve tadım basamakların gerçekleştirebilmektedirler.

Et ve Et ürünlerinde Protein tayini, yağ tayini, nem tayini, kül miktarı analizi, renk tayini, kalıntı nitrit miktarının belirlenmesi, tekstür analizi, tür tespit analizi, pH analizi, kül analizi, tuz analizi, çemen miktarı, nişasta miktarı, su aktivitesi gibi analizlerin yanı sıra yabancı tür tayini analizi ve kapsamlı mikrobiyolojik analizler de yapılacaktır. Yeni ürün geliştirmede en önemli adım olan duyusal analizler ise eğitimli panelistler tarafından gerçekleştirilmektedir.İlgili Dökümanlar

DÖKÜMAN ADI DÖKÜMAN AÇIKLAMA DÖKÜMAN TARİH
Ar-Ge Merkezi Analiz Listesi

13.12.2023

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel